Sweet Care – Depilácia cukrovou pastou

Depilačné štúdio Sweet Care vám ponúka špeciálnu metódu odstránenia chĺpkov pomocou cukrovej pasty. Je to metóda, ktorá sa vo svete stáva čoraz viac obľúbenou a teší sa narastajúcemu úspechu.

Naším cieľom je priblížiť túto metódu depilácie všetkým, ktorí ste sa s ňou síce už stretli, ale stále je vám tak trochu záhadou. Taktiež ľuďom, ktorí o depilácií cukrovou pastou zatiaľ ešte nepočuli.
Je to bezpečná, účinná a rýchla depilačná metóda, vhodná pre ženy ako aj pre mužov.

Veríme, že sa Vám táto stránka stane inšpiráciou a aj Vy nahliadnete do tajov depilácie cukrovou pastou.

 

Čo je cukrová depilácia

Základom depilácie cukrovou pastou je cukor, voda a citrónová šťava. Na rozdiel od vosku je pasta dokonale rozpustná vo vode, čiže je veľmi jednoducho zmývateľná a na jej odstránenie z pokožky nie je nutné použitie žiadnych chemických prípravkov či olejov. Práve vďaka svojmu prírodnému zloženiu neobsahuje žiadne chemické prísady a nespôsobuje alergické reakcie.

Tak ako pri iných depilačných metódach, aj tu je potrebné ošetrenie niekoľkokrát, pre dosiahnutie dokonalého výsledku. Opakovanou depiláciou sa korienok oslabuje a vďaka tomu chĺpky strácajú svoju prirodzenú schopnosť rásť. Ďaľšie chĺpky, ktoré postupne vyrastajú sú slabšie a v menšom množstve. Tým dochádza k ich postupnému ubúdaniu.

Depilácia je vhodná aj pre modelácie veľmi jemných línií, ako je napríklad obočie alebo intímne miesta.

Ako prebieha depilácia cukrovou pastou

Cukrová pasta sa pomocou špeciálnej výhrevky zohreje na ľudskú telesnú teplotu, prstami sa rozotrie v protismere rastu chĺpkov a naopak v smere rastu chĺpkov sa strháva. Práve tým, že sú chĺpky odstraňované v smere ich rastu, je táto metóda šetrnejšia k Vašej pokožke a výrazne menej bolestivá ako u iných spôsobov depilovania. Pre docielenie čo najlepšieho efektu, musia byť chĺpky dlhé aspoň 2-3 milimetre.